Založeno: 24.srpna,l.p. 2011
Podívejte se prosím na Snílkův blog

Kletba vlkodlaka část.3

14. října 2011 v 16:27 | Loki
Vella tedy sebrala Lanii,křemínky a svíčku.Za vesnicí stála malá kaplička,u které se Vella modlívala.Enlin říkal,že je to pitomost,ale ve skutečnosti tradice velice ctil.Byla už tma,ale zčervenalý měsíc jim svítil na cestu docela dobře.Lanie milovala procházky v noci.Kaplička se před nima zjevila v oparu mlhy.
"Počkej!"zastavila Lanii pohybem ruky Vella.Něco u kaple bylo.Klepalo se to zimou a strachem,bálo se to pípnout,aby to nečekala smrt.Vella přišla blíž.Zděsila se.Bylo to nějaké dítě,možná kolem třinácti let.Malá dívka s dlouhými černými vlasy na sobě měla rozdrápané cáry šatů a zdálo se,že je slepá.Na pažích,nohou,tvářích a po celém těle měla škrábance a jizvy po kousancích,snad od vlka.
"Kdo jsi?"
"Xavirie.........."zašeptala dívka vysíleně.Vella dívku vzala do náruče.Byla lehká jako peříčko.Umřela by tu,nemůže ji tu nechat na tom mraze!
"Změna plánu,Lanie!Musíme domů!"
"Kdo to je?"zeptala se Lanie,když si všimla slepé dívky ve Vellině náruči.
"Je zraněná,musíme jí pomoct!Jmenuje se Xavirie."sestry běžely tmou rychle domů,Vella div že nevyrazila dveře a položila Xavirii do své postele.Enlinovi všechno mezitím vysvětlila Lanie a hrabala pro dívku šaty v Vellině truhle.Jedny tam našla,z doby,kdy byla Vella stejně stará jako Xavirie.Nebyly sice nic moc,ale byly hebké a ještě se daly nosit.
"Kde.......to jsem?"zeptal se tišoulinký a jemný hlas Xavirie.Měla hlas............takový zvláštní,až moc sametový a dětský.
"V bezpečí,neboj.Je ti dobře?"
"Je,jsem v pořádku."Lanie se na dívku podívala.Byla hubená a malá,byla jen o něco vyšší než ona!Všude měla kousance a šrámy po drápech nějaké šelmy.
"Říkají mi Lanie a ta,co tě sem přinesla,je moje sestra Vella."
"Děkuju,že jste mi pomohly..........nevím,co se to stalo............něco se na mě vrhnulo........ale víc nic.........odkud jsem přišla.........kde je má rodina..........nic."
"Najdeme ji,neboj.Ale teď lež,aby ti bylo líp a aby jsi byla silná jako lev!Až se probudíš,tak ti sestra připraví nějaké jídlo, jo?"usmála se na Xavirii,ale uvědomila si,jaká je škoda,že nevidí.Chudák.Nikdy nemohla vidět rozkvetlé louky,měsíc v úplňku ani sněženky z jara.Bude u nich bydlet a snad si vzpomene,odkud je.Musí znát alespoň jméno toho města!
KONEC ČÁSTI 3.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 15. října 2011 v 13:46 | Reagovat

Páni :) Skvělá povídečka ;) Jen by možná bylo přehlednější jiné písmo.
Tvůj blog se mi líbí. Je nový viď? :) Ale vážně povedený a desing je taky moc hezký.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama