Založeno: 24.srpna,l.p. 2011
Podívejte se prosím na Snílkův blog

Únor 2013


Herečka

16. února 2013 v 20:07 | Loki |  Básničky
Tak, konečně se mi podařilo napsat devadesátou básničku! Je sice taková kratší, ale snad vás alespoň trochu zaujme :-) už se nemůžu dočkat, až napíšu stou básničku :-)

8.Kapitola-Podezřelý telefonát

15. února 2013 v 13:37 | Loki |  Hvězda ze severu
David uvolnil dětem pokoj vedle své ložnice, aby tam mohly spát na zemi na matraci, kterou jim taky připravil. Jen se omlouval, že pro ně nemá žádná pyžama. Nebyla tedy jiná možnost, než spát v tom oblečení, co měli na sobě. Elys snad poprvé za celou tu dobu zalitoval, že nezůstal doma, ale vědomí, co je cílem jejich strastiplné cesty, mu dalo sílu nerozbrečet se nad svou už úplně zničenou klučičí hrdostí. Brzy se mu začaly klížit oči, tak zalehl na matraci a velice rychle usnul. Jenny si též lehla, ale ať dělala, co dělala, upadnout do říše snů se jí nepodařilo. Tak se jen dívala na strop a tiše poslouchala kapky dopadající na střechu.
Bubnování zhruba za hodinu téměř utichlo a Jenny si povzdechla: Venku je už úplná tma a já jsem pořád vzhůru! Náhle si uvědomila, že slyší nějaké tiché zvuky, přicházející z místnosti za stěnou. Nejprve si myslela, že se jen přeslechla, ale když se přisunula blíž ke zdi a položila na ni ucho, zjistila, že se nemýlila. David zřejmě někomu telefonoval. Nechtěla svého hostitele odposlouchávat, ale hovor ji zaujal, tak zůstala:
"Já vím, Franci, že je pozdě, ale já se potřebuju jen zeptat, jestli nevíš, že by někdo pohřešoval dvě uprchlé dívky, jednu vysokou s dlouhými tmavými vlasy a jednu takovou malou a drobnou s krátkými hnědými vlasy. Nevíš? Tak se prosím, podívej, je to důležité." Tmavovlásce se skoro zastavil dech. Myslela si, že jim uvěřil to, že tu mají babičku!
Teď se nemůžou vrátit domů, ani náhodou! Ve zmatku dívku nenapadlo nic lepšího, než se pokusit probudit Elyse a utéct. Jenže chlapec měl právě půlnoc, spal jako zařezaný, nereagoval dokonce ani když ho Jenny zatahala za vlasy a křičela mu do ucha. Když všechny budící metody zklamaly, odhodlala se k zoufalému činu.
Vzala kamaráda pod pažemi, skoro ji překvapilo, jak byl lehký a přehodila si ho na záda, jako by byla nějaký kůň. Hoch cosi zamručel ze spaní, podvědomě objal Jenny kolem krku a položil si hlavu na její rameno. Tmavovlásce zrůžověly tváře, ale nevěnovala tomu vyšší pozornost. Rychle vyšla i s Elysem na zádech z pokoje a už už se chystala utéct z hlavních dveří pryč, když si vzpomněla na jejich batohy a chlapcovo oblečení. Spatřila je na topení kousek od ní. Sebrala je, ale v tu chvíli si všimla i Arma, který se rozvaloval u krbu a hned začal zběsile štěkat a chňapat po ní.
"Co se to tam děje?!" David nestačil spatřit nic jiného, než prázdný pokoj a pootevřené venkovní dveře. Usmál se sobě pod vousy. Něco takového jsem čekal.

7.Kapitola-Noc v chatce u pole

4. února 2013 v 18:52 | Loki |  Hvězda ze severu
Tak, touhle kapitolkou jsem pravděpodobně zostudila Elyse do konce života, ale posuďte sami. Mě se zdá, že si o to dokonce koledoval X-D

6.Kapitola-Cizinec

2. února 2013 v 18:05 | Loki |  Hvězda ze severu
Už dlouho jsem tu nebyla a za to se omlouvám. Poslední dobou nemám vůbec chuť psát. Ale snad se to brzy zlepší, přísahám! Každopádně, tady máte další dílek :-)